Kwarantanna z książką

Wiem, że jak nigdy masz dosyć. Może chcesz uciec, a może krzyczysz z bezsilności. Nie chcesz więcej czytać i słuchać złych wiadomości. Ja też. Dlatego staram się tego nie robić. Czytam, ale książki. Słucham audiobooków. Oczywiście chcę być świadoma tego co się dzieje, ale sprawdzam tylko wiarygodne źródła. Cieszę się czasem spędzanym z synkiem i mężem. Bawię się z naszym pieskiem i plotkuję z teściową, która całe szczęście z nami mieszka. Bardzo tęsknię za bratem, który mieszka w innym mieście, rodzicami i przyjaciółką, która mieszka dwa bloki dalej. Wierzę, marzę i żyję nadzieją, że ten horror się skończy.

A teraz Kochana mam do Ciebie prośbę wstań na chwilę(jeżeli siedzisz, bo nam matkom akurat to się rzadko zdarza 😉) i idź mocno przytul swoje dziecko/ci, męża, chłopaka, psa, kota . Czujesz to? To miłość, ona zawsze zwyciężą.

No dobra, dobra wracaj już tu do mnie. Mam dla Ciebie listę książek, które polecam jako bardzo dobrą lekturę. Postanowiłam, ze nie będę robiła ich recenzji, bo nie od tego jestem. Ja mogę zrecenzować biznes plan, albo wniosek o dofinansowanie. Książki pozostawiam jaką moją wielką miłość i polecę Wam jedynie te, które są moim zdaniem świetne.

Książki z wątkiem historycznym

 Stulecie Winnych Ałbena Grabowska

Powieść, którą powinna przeczytać każda miłośniczka literatury z wątkiem historycznym. Saga rodzinna, która pochłania bez reszty. Cudowna seria, którą gorąco Wam polecam.

OPIS

„Tytułowych Winnych czytelnik poznaje w momencie trudnym – dla samej rodziny, dla ich rodzinnego Brwinowa i dla kraju, którego od ponad wieku nie ma na mapie. Tuż przed wybuchem pierwszej wojny światowej na świat przychodzą pierwsze w rodzinie bliźniaczki. Niestety w chwili narodzin Ani i Mani umiera ich matka. Po kilku miesiącach wybucha najstraszliwsza z dotychczasowych wojen, która dotkliwie zrani Winnych, tak jak setki tysięcy polskich rodzin. Radość z odzyskanej niepodległości trwa zaledwie dwadzieścia lat. 1 września 1939 roku, w pierwszym dniu kolejnej wojny, na świecie pojawiają się kolejne bliźniaczki – córki Mani. Przez długie lata wojenna zawierucha zabiera i oddaje bliskich w najmniej oczekiwanych momentach. A później trzeba poskładać życie na nowo. Bohaterowie zmagają się z powojenną rzeczywistością, z niechcianym ustrojem, ale przede wszystkim z własnymi słabościami. Kolejnym pokoleniom rodziny Winnych będzie dane doświadczyć tego wszystkiego, czego doświadczali Polacy w ostatnich dekadach XX wieku – kryzysu gospodarczego i pustych półek, stanu wojennego i powszechnego zastraszenia, upadku socjalizmu, pierwszych wolnych wyborów, a potem zmagań z trudną rzeczywistością dopiero co odzyskanej wolności.”

Kobiety z Ulicy Grodzkiej Lucyna Olejniczak

Kolejna seria z typu sagi rodzinnej. W moim postrzeganiu zupełnie inna niż Stulecie Winnych, ale równie przyjemna w odbiorze. Polecam szczególnie jako audiobook, czyta wspaniała lektorka Joanna Gajór, która swoim głosem przeniesie Was zupełnie w inne miejsce, gdzieś daleko od dzisiejszej rzeczywistości.

OPIS

„Powieść o klątwie, trudnych relacjach rodzinnych, ale i o konieczności wybaczania, przywołująca ducha dziewiętnastowiecznych sag we współczesnym wydaniu.

To dzieje „przeklętej” rodziny krakowskiego aptekarza, Franciszka Bernata, losy jego dzieci, a zwłaszcza silnych, radzących sobie z przeciwnościami życiowymi kobiet.

W 1890 roku, w piwnicy pod apteką, przychodzi na świat Wiktoria, nieślubna córka aptekarza i młodej służącej, Hanki. Już w momencie narodzin mała skazana jest na śmierć, gdyż ojciec pozbywa się wszystkich swoich potomków z nieprawego łoża. Tego samego dnia Klementyna, żona aptekarza, też rodzi córkę, jednak dziewczynka zaraz umiera. Akuszerka w tajemnicy zamienia noworodki i w ten sposób ratuje życie małej Wiktorii. Wyczerpana trudnym porodem Hanka umiera, nie wiedząc, że jej córka przeżyje. Przed śmiercią przeklina aptekarza i jego potomnych, w tym, niestety, i własne dziecko.
Franciszek Bernat marzy wyłącznie o synu, któremu mógłby przekazać aptekę, córkę traktuje jak zło konieczne.
Klątwę Hanki może zdjąć tylko przebaczenie. Czy Wiktoria będzie umiała wybaczyć ojcu?”

Kryminał czyli to co lubię najbardziej

Krucyfiks Chris Carter

Muszę i chcę zacząć od mojego ulubionego Autora. Chris Carter Urodził się w Brazylii. Tam też spędził dzieciństwo i wczesne lata młodzieńcze. Po maturze wyjechał do Stanów, gdzie studiował psychologię i zaburzenia kryminalne na Uniwersytecie Michigan. Jako psycholog kryminalny Biura Prokuratora Stanu Michigan badał i przesłuchiwał licznych zbrodniarzy, w tym seryjnych morderców.

Tutaj muszę się Wam pochwalić moimi autografami od Chrisa. Pierwszą dedykację dostałam od mojej najcudowniejszej przyjaciółki Agnieszki na urodziny. Pojechała na Targi Książki i wróciła z takim prezentem, że ja Cię !

Drugą dedykację dostałam już na spotkaniu Autorskim. Dałam Chrisowi w prezencie moją książkę Tajemnica Nefrytanii. Nie wiem, czy przeczyta, ale była to dla mnie ogromna przyjemność.

nor

No dobrze to przejdźmy do Krucyfiksa. To pierwsza część serii tego Autora, więc będziecie miały co czytać. Niesamowity kunszt pisarski. Obiecuję Wam, że adrenalina będzie skakać co chwila. 

Tutaj kupicie książkę Chrisa Cartera w promocyjnej cenie.

OPIS

„W głębi parku narodowego Los Angeles National Forest, w opuszczonej chacie, policjanci odkrywają zwłoki młodej kobiety. Przed śmiercią ofiarę okrutnie torturowano, a na koniec przywiązano ją za nadgarstki do dwóch równolegle ustawionych drewnianych pali. Kolana kobiety dotykały ziemi, jak podczas modlitwy, a na jej karku morderca zostawił podpis: tajemniczy symbol podwójnego krzyża. Ten sam, którego kilka lat wcześniej używał seryjny morderca ochrzczony przez media Krucyfiksem. Problem w tym, że przed dwoma laty Krucyfiksa złapano i stracono… Czy to możliwe, by naśladowca dotarł do szczegółów starej zbrodni, znanych tylko wąskiej grupie pracujących przy dochodzeniu policjantów? A może skazano wówczas niewłaściwego człowieka?
Pracujący przy tamtym śledztwie detektyw Robert Hunter nigdy nie był przekonany, że udało się złapać prawdziwego mordercę. Kiedy więc pewnego dnia odbiera telefon i słyszy ten sam, znajomy i zniekształcony specjalnymi urządzeniami, głos, czuje, że koszmar sprzed dwóch lat odżywa na nowo, ze zdwojoną siłą. A morderca znów próbuje go wciągnąć w swą chorą grę.”

Martwy Sad Mieczysław Gorzka

Kolejna seria kryminałów. Obecnie kończę drugi tom Iluzja. Myślałam, że pierwsza część to rewelacja, ale druga to już na serio, powaliła mnie na łopatki.

OPIS

„Jakie tajemnice kryje przykościelny sad?
Komisarz Marcin Zakrzewski zostaje w środku nocy wezwany do brutalnego morderstwa na jednym z osiedli na obrzeżach Wrocławia. Podczas pościgu za zabójcą słyszy od niego tajemniczy przekaz: „Widziałem, jak diabeł chodzi tam na palcach“. Te same niepokojące słowa usłyszał trzydzieści lat wcześniej z ust brata bliźniaka, który zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach.
Zakrzewski postanawia wrócić do sprawy z przeszłości. Szybko odkrywa, że spokojna podwrocławska wieś, z której pochodzi, od wojny jest milczącym świadkiem zaginięć także innych dzieci. Te tragiczne zdarzenia łączą się z kolei z morderstwami popełnionymi obecnie. Czy to możliwe, żeby ten sam sprawca działał nieprzerwanie od siedemdziesięciu lat?
Powrót do wspomnień z dzieciństwa okazuje się dla policjanta prawdziwym koszmarem, rozgrywającym się tu i teraz. Wkrótce musi walczyć o życie nie tylko swoje, ale i bliskich mu osób. Morderca staje się jego cieniem i zdaje się wiedzieć o nim wszystko…”

Źródło lubimyczytać.pl

Dodaj komentarz

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *