Jak każda Matka Polka uwielbiam planować atrakcje rodzinne! Oczywiście na tegorocznej liście nie mogło zabraknąć Afrykarium we wrocławskim zoo. Byliśmy tam już w zeszłym roku, ale to w niczym nie przeszkadzało, aby przeżyć tę przygodę jeszcze raz. To był strzał w dziesiątkę, a serce mi rosło patrząc na mojego zachwyconego małego Turystę. Od samego wejścia biegał od akwarium do akwarium radośnie wykrzykując „Mamo! rypki, rypki!”
Przysięgam, Nie kłamię! dla nas dorosłych to też była frajda. Przemierzaliśmy kolejne kompleksy z coraz większym zadowoleniem, a afrykański gorący klimat rozgrzewał w nas ducha Afryki.
Mam nadzieję, że po moim wpisie spakujesz rodzinkę i odwiedzicie to niesamowite miejsce, bo bardzo bym chciała, abyś przeżyła taki sam wspaniały szok jak ja kiedy odwiedziliśmy Afrykarium po raz pierwszy.
A teraz zapraszam Cię na naszą relację. Na początek kliknij TU Ostrzeżenie tylko dla ludzi o silnych nerwach 😀

Historia Afrykarium
Sama nazwa to połączenie dwóch słów Afryka i Akwarium, a jej autorem jak i pomysłodawcą całego tego niezwykłego miejsca jest Radosław Ratajszczak, prezes spółki ZOO Wrocław. Główna myśl przewodnia Afrykarium to prezentacja różnorodnych ekosystemów związanych ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu, pod ogólnym hasłem „życiodajne wody Afryki”
Na rozpisany w początkach 2008 roku, konkurs architektoniczny nadesłano 14 projektów, z których komisja konkursowa wybrała opracowanie pochodzące z wrocławskiej Fabryki Projektowej ArC2. Przygotowywanie szczegółowych projektów wykonawczych trwało blisko 4 lata. Ostatecznie budowa AFRYKARIUM ruszyła na przełomie marca i kwietnia 2012.
Podczas budowy Afrykarium we Wrocławiu zastosowano nowoczesne rozwiązania, nigdy wcześniej w Polsce nie używane.

Ekosystemy
Koncepcja Afrykarium jest skonstruowana w niezwykły sposób dzięki któremu możecie poznać ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Poniżej przedstawiona ich lista :
- Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
- Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne; Wielkie
- Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
- Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
- Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
- Wybrzeże Namibii – to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowo afrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
- Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków.



źródło wpisu : http://zoo.wroclaw.pl/